1 Eylül 2011 Perşembe

Sen Kimseyi Sevemezsin- Karen Hawkins


Orjinal Adı :Much Ado About Marriage
Edisyon Adı : Sen Kimseyi Sevemezsin
Goodreads Puanı :5/3,94
Puanım :5/5


Harika bir historical romandı..Yazarın ilk romanı Aşkına Talibim beni her ne kadar hayal kırıklığına uğrattıysa da yazarda yine de görmüş olduğum ışıltılar vardı..O yüzden yazara bir şans daha vermeye karar verdim...İyiki vermişim bu kadar güzel bir romanı kaçırmış olacaktım.

İlk önce roman 1.Elzabeth zamanıda geçiyor onu söylemeliyim..Ülkesi için casusluk ve korsanlık yapan Thomas Wentworth'ün kaderi Fia ile umulmadık bir zamanda karşılaştığında her şeyi altüst oldu..
Önceleri hizmetçi sandığı Fia'nın çekim alanına bir anda giren Thomas kendini umulmadık maceralar ve tutku yumağında bulur..Casusluk yapmak için geldiği Klan beyi MacLean ile karşılaşması ile birlikte kendini bir anda çok tuhaf ama bir an önce kurtulmak istediği bir evliliğin içinde bulacaktır..

İkili her ne kadar birbirlerinden kaçmaya çalışırsa çalışsın birbirlerini mıknatıs gibi çekiyordu..1.Elizabeth döneminde geçen bu romanda İskoçların sabık Kraliçesi Mary'nin kocasının katili ile evlenmesi üzerine kurulu bu olaylar yumağı ve Thomasın görevinin içeriği ile ilgili çok sıra dışı nedenlerin geçmektedir. Thomas ve Fia ise bunu öğrendiklerinde birbirlerine güvenmenin ve aşklarının önemini de anlayacaklardır..Onları ayırmak isteyenler karşı da savaşacaklardır..

Daha fazla detay vermeyeyim..Okurken bir an bile elimden bırakamadım..Yazar her şeyi o kadar güzel kurgulamış ki sizin yapmanız gereken kitabı açıp okumaya başlamak...Kendinizi bu macera ve tutku dolu hikayeye teslim etmek..Gerisi geliyor....

MacLean Curse
1. How to Abduct a Highland Lord (2007)Artık Benimsin
2. To Scotland, With Love (2007)İskoçya'ya Sevgilerle
3. To Catch a Highlander (2008)
4. Sleepless in Scotland (2009)
5. The Laird Who Loved Me (2009)
6. Much Ado About Marriage (2010) Sen Kimseyi Sevemezsin


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder