18 Mart 2014 Salı

Skandal Evlilik-Cathy Maxwell


Orjinal Adı : A Scandalous Marriage
Edisyon Adı : Skandal Evlilik
Yazar Adı : Cathy Maxwell
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Çeviri: Zeynep Çamaş
Goodreads Puanı :5/3,80
Puanım :5/4,5Sonunda Cathy Maxwell'in güzel bir romanını okumak nasip oldu.Yazarın okuduğum en güzel kitabıydı.
Ayrıca oldukça özgün bir hikayesi de vardı.Kitabı bu kadar beğenebileceğimi ummuyordum..
Yalnızca çeviride biraz problem var gibiydi ama bu benim kitabı zevk ile okumama engel olamadı..
Aşk,aile,ihanet temalarında yazılmış bir hikaye idi.
Kitabın girişi ve ara ara geçmişe dönmesi ve olayları karşılaştırılması ilginç güzeldi. Neredeyse bu yazardan bu umudumu kesmek üzere iken Skandal Evliliği okuyarak yazarı takip etmeye karar vererek tekrar kazandım..

Düşman ailelerine rağmen birbirini seven iki gencin sıra dışı hikayesi idi.Vikont Devon Marshall yedi yaşında iken anne ve babasını yapılan bir araba yarışmasında  anne ve babasını kaybeder.
Bunun kaza olduğuna inanmayan dedesi Lord Kirkeby  bundan sorumlu olarak Leah Carrollton'un babası Richard Carrollton'u suçlamıştır. Bu durum iki ailenin arasını açar yıllarca bu durum devam eder.

Fakat yıllar sonra  yolları kesişen Leah ile Devon'ın arasında bir yakınlaşma başlar. Başta arkadaşça bir yakınlık olan bu arkadaşlık gittikçe derinleşir.Bu ilişkiye karşı çıkar Leah'ın ailesi özellikle ağabeyi Jullian ile Devon  arasında meydana gelen düellodan sonra iki gencin arası bozulur ve Devon şehri terk eder..

Tam bir yıl sonra arası bozuk olduğu büyük babasının hastalığı nedeni ile Londra'ya tekrar geri döner. Yolları Leah ile tekrar kesişir.Onu hiç ummadığı şartlarda görünce ona yardım etmeye karar verir..
Leah çok kötü bir durumda ailesini terk ederek bir köye sığınmıştır.Tek dileği Devon ile karşılaşmamaktır...,

Oldukça güzel ve farklı bir hikaye idi ...Tavsiye ederim...