30 Ağustos 2015 Pazar

Meğer Ne Çok Sevmişim-Lisa Kleypas
Orijinal Adı :Love in the Afternoon (The Hathaways #5)
Edisyon Adı : Meğer Ne Çok Sevmişim
Yazar : Lisa Kleypas 
Çeviri : Yeşim Öksüzoğlu
Yayınevi : Epsilon Yayınları 
Goodreads Puanı.: 5/4,16
Puanım : 5/5


Bir seri daha bitti..Okuduğum en güzel serilerden ve en sevdiğim yazarlardan Lisa Kleypas'ı bu seri ile tanıdım. Uzun bir yolculuk oldu aslında. Yayınevinin iki seriyi bir arada yayımlama kararı nedeni ile serinin bitirmek yıllar sürdü.


Yine de Lisa Kleypas'ı beklemek okumak ömre bedel idi benim için. Çok yetenekli bir yazar bence rüya gibi yazıyor. Keşke eserlerini daha sık okuyabilsem..
Meğer Ne Çok Sevmişim Hathaway serisinin 5. ve son kitabı..Son kitap da Beatrix Hathaway'in macerası vardı..


Hathaway kızlarının en küçüğü ve sıradışı kızı olan Beatrix karakterini çok sevdim. Duru güzelliği,içtenliği ve en önemli özelliği hayvanlar ile kurduğu sıra dışı iletişim ve paylaştığı sevgi.Ancak Beatrix'in aşık olduğu bir genç adam var...Yüzbaşı Christopher Phelan. Duyduğu bu sevgi karşılıksızdır. Christopher'in evlenmeyi düşündüğü genç kız Beatrix'in arkadaşı Prudence'dır.. Kırım Savaşı'nda olan Christopher ile yazışmak hercai gönüllü Pru'ya zor gelir ve devreye Beatrix gönüllü olarak girer. 


Masum olarak başlayan mektuplaşma bir anda kontrolden çıkınca Beatrix mektuplaşmayı kesmek zorunda kalır. Çok zor anlar yaşadığı savaştan geri dönen Chrstopher'in aklında tek şey vardır..Prudence ile evlenmek. Zira savaşta iken Prudence zannettiği Beatrix ile mektuplaşmak onu Pru'ya daha da bağlamıştır.


Savaşta iken ağabeyini de kaybeden Christopher ağabeyinin mevkii ve mirası da ona kalınca ve savaş kahramanı olarak geri döndüğünde oldukça revaçta bir bekar haline gelir..Prudence bu yüzden ilgisini ona çevirir..Fakat Christopher savaştan eski normal halinde de dönmemiştir..


Çok severek okuduğum bir roman oldu. Hathaway serisinin bu son kitabını okurken yeni bir çift ortaya çıktı..Christopher'in dul yengesi Audrey ve savaşta ağır yaralanıp mutlak ölümden dönen Mark Bennett. Yazarın bu çiftin hikayesini yazdığını umut etmek istiyorum..


Hathaway Serisi:
1.Benimle Kal
2.Vazgeçmem Senden
3.Gecemi Aydınlat.
4.Daha Sabaha Çok Var
5.Meğer Ne Çok Sevmişim 


Bir seri daha bitmiş bulunuyor..Hathaway serisi macerası da böylece sona ermiş oldu. Yazarın diğer serisi olan Wallflower serisinden de bir kitap kaldı yayınevinin o kitabı da yayınlamasını bekliyorum. Beatrix ve Christopher'in hikayesi de çok güzel idi. 
Yazar kalemini yine konuşturmuş.

Yeni bir çift de yaratmış Christopher'in yengesi Audrey ve Mark Bennett umarım bu çift hakkında da yazar bir kitap yazmıştır..Yazarın yeni kitaplarını da sabırsızlıkla bekliyoruz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder