20 Aralık 2016 Salı

Kuzgun-Sylvain Reynard


Orijinal Adı : Raven
Edisyon Adı :Kuzgun
Yazar: Sylvain Reynard
Yayınevi : Optimum Kitap
Çeviri :Banu Tepe
Goodreads Puanı : 5/3,99
Puanım :5/4,5
Of ya...Wawww diyorum. Çok güzeldi.Okurken çok etkilendim.Uzun zamandır Vampirli kitap okumuyorum belki de o yüzden çok sevmişimdir ne bileyim.
Gabriel'in Cehennemi üçlemesi bittiğinde çok üzülmüştüm. Ama internette araştırdığımda da yazarın yeni bir serisinin başladığını gördüğümde çok mutlu olmuştum.
Fakat Optimum Kitap biraz geciktirdi bu seriyi. Ancak yazar 4 kitabı yazmış bile..Serinin bitip bitmediğini bilmiyorum. Ama  Kuzgun beni çok etkiledi. Dantenin Aşkı'nı çok da güzel işleyen yazar bu kitabı  sanatsal tema da ekleyerek müthiş bir estetik kazandırmış..
 Prens vampirdir ve o Floransa, İtalya'da yaşayan vampir kolonisinin hükümdarıdır. Ayrıca büyük bir sanat koleksiyoncusu ve Michelangelo ve Botticelli'nin birçok tablosu var. İşte hikayenin sıkıcı olabilecek yönü ama hikayenin temasını işleyebilmek  Raven'in  dünyasını anlayabilmek için gerekli.Ve bir sürpriz  Gabriel ve Julia Emerson !! Gabriel ve Julia,
 Dante ve Beatrice resimlerinden Uffizi Müzesi'ne ödünç verdi.  Ve Prens öfkeli ,kızgın Gabriel'i öldürme planları var zira bu illüstrasyonlar mülkiyetinde idi ancak yıllar önce çalındı. William, Emersons'ıların aralarındaki sevgiyi gereksiz bulsa da biraz kıskandı mı ne?    Aynı zamanda kendisine ait olanı geri almaya kararlıdır Bunu başarır da, Floransa polis departmanı ve FBI tarafından soruşturma başlatılır. 
Raven Wood, bir sanat restoratörü olarak Uffizi'de çalışan bir Amerikalı kadındır . Resimlerin çalındığı haftada kaybolur ve döndüğünde nerede olduğunu hatırlamaz. Ayrıca, makul bir açıklaması bulunmayan, büyük bir fiziksel dönüşüm geçirir.Raven, sağ bacağında genç kız olduğunda çok ağır yaralandı. Berbat bir durumda olan bacağı ile  yürüyebilmesi  için bir bastona ihtiyacı var. O da kusurları olan bir kadın ve eski tecrübelerinden cazip ve güzel görülmediğini kabullenmiştir. . Ve Bir arkadaşının evinde  olan bir partiye gider ve partiden çıktıktan sonra evsiz bir adamın acımasızca dövülmesine tanık olur.Ona yardım etmek isterken saldırganların tepkisini üstüne çeker..Ancak saldırganların sıradan insanlar olmadığını  bilmiyordur. Onlar, hiçbir prensibi olmayan  acımasız  vahşi vampirlerdir.Bu yüzden  Raven çok tehlikeli bir duruma düşer..Ancak  William'ın bölgede olması ve kurtarmaya gelmesi nedeniyle şanslı günündedir... Floransa'daki en yaşlı vampirlerden biridir ve dünyasında yaşlı olduğundan, o kadar güçlü ve kadimdir.., 


 Sakladığı eski bir kaç vampirin kanını kullanarak onu sağlık durumuna geri getirir ve ona kan nakli yapar. Bir hafta sonra dairede uyanıyor ve mucizevi bir şekilde bacağı mükemmel bir şekilde normal, çok fazla kilo vermiş  ve daha da güzel görünmektedir 
Maalesef bu yan etkilerin geçici olduğunu zamanla öğrenecektir...Raven'ın yeni görünüşü arkadaşlarının ilgisini çekip meraklandırır. Zira nasıl bu duruma geldiğini izah edememektedir. Hafızasındaki kopukluklar yüzünden şüpheleri de üzerine çekmiştir. Zira kayıp Botticelli illüstrasyonları davasında . Gabriel Emerson'un olası bir şüpheli William York'dan bahsettiğini duyar ve kendi dedektifliğini yapmaya çalışır; bu yüzden ciddi tehlike altına girer. Şans eseri, William onu ​​yakından takip ederken ve onu ikinci kez kurtarır. Raven'den. Floransa'yı terk etmesini ister ancak o dinlemez elbette kalır ve çabucak ikisi arasındaki ilişkinin boyutu  ısınmaya başlar.Kitabı okurken William ve Raven arasındaki aşkı tamamen hissettim. Sylvain Reynard'ın ustası olduğu  romantik sevgiyi müthiş güzel  yazıyor. William'ın Raven'a olan ilgisi Raven'in üzerindeki etkisini okumak bana çok romantik geldiği için hikayeyi daha da çok sevdim.. Raven kendini hor gördüğü küçük gördüğü her durumda onunla ilgili güzel şeyleri göstermesinden çok etkilendim. Özellikle genç kadının geçmişindeki trajediyi okuduğumda annesinden nefret ettim..Ama onun başa çıkma metodu çok güçlü olduğunu da gösteriyordu..


Wiiliam'a aşık olması onun kendisini sevmediğini düşündüğünde kendi canını ne kadar acıtırsa acıtsın onurlu kendince davranmaya çalışması 

Kısaca bu yazarın kalemi beni çok etkiliyor. 
Optimum Kitap'tan beklentim serinin devamı bir an önce yayımlamaları..Serinin başlangıç kitabı ile birlikte yayınlasa daha iyi olurdu sanki.

Yine de sanatın müthiş temasında Floransa sokaklarında bir fantastik ziyafet çekmek istiyorsanız tavsiye ederim...


Florentine Serisi 

1. The Prince (2015) 
2. The Raven (2015)Kuzgun 
3. The Shadow (2016)
4. The Roman (2016)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme