21 Kasım 2015 Cumartesi

Pazartesi Düğünümüz Var- Catherine ByBee
Orijinal Adı : Married By Monday
Edisyon Adı : Pazartesi Düğünümüz Var
Yazar : Catherine ByBee
Yayınevi : Novella Yayınları
Çeviri : Gülfem Çırak 
Goodreads Puanı : 5/3,99
Puanım : 5/4,5Tanıtım :

Yedi gün, yedi düğün Carter Billings 

Carter Billings
, sarı saçları ve istediği her kadını elde edebilecek yakışıklılığıyla tam da Hollywood’a layıktır, fakat o Kaliforniya eyaleti valiliğine adaylığını koymuştur.Ve artık bir yuva kurup çocuklarının babası olması gerektiğini anlamıştır. Gizliden gizliye hoşlandığı Eliza Havens, heyecanı ve tutkusuyla tam da onun istediği eştir, ama Eliza onunla evlenmek isteyecek son kadındır. Hatta Carter’la aynı odada olmaya bile katlanamıyordur. 


Eliza Havens 
Arzularına teslim olmaktansa Carter’ı kendisinden uzaklaştırmak Eliza için daha kolaydır. Hayatını, Samantha’nın çöpçatanlık şirketinden kazanan Eliza kesinlikle ama kesinlikle evlenmek istemiyordur. Ayrıca geçmişine dair sırları hayatına birini sokmasını engelleyecek kadar tehlikelidir. Carter ikisinin sorunları için de hızlı çözümler bulmuştur, fakat ona evet demek, âşık olmaya başladığı adamı tehlikeye atmak demektir.


 Carter ve Eliza şimdi her şeye rağmen bir karar vermelidir, çünkü bilirsiniz aşkın olduğu yerde tehlike ve sır diye bir şey yoktur. “Catherine Bybee’yi henüz en sevdiğiniz yazarlar listenize eklemediyseniz, bu kitabı okuduktan sonra kendinizi bunu yapmaya zorunlu hissedeceksiniz. Bu hiç kimsenin kaçırmaması gereken bir kitap, çünkü kesinlikle mükemmel.” Booked Up Reviews “Catherine Bybee iyiyle kötü arasındaki dengeyi kurmada tam bir usta. Okuyucuyu, kitaplarındaki büyülü dünyanın içine büyük bir hızlaçekiyor.” Reading Between the Wines “Pazartesi Düğünümüz Var çok hızlı okunan bir kitap. Bir kere elime aldım ve bırakmam mümkün olmadı.” 
The Romance Studio

Yorumum:
Çok güzel bir aşk romans kitabıydı. Boş bir aşk romanı değildi bence..Bayıldım..!!
Başlangıcından bitişe kadar zevk ile okudum ve özellikle romanın sonuna doğru heyecanlandım..
Serinin ilk kitabı Çarşambaya Kadar Eşim Ol'da Samantha ve Blake'in hikayesini okumuştuk..Samantha Allians isimli evlendirme ajansının sahibiydi.Kitabın başında Blake ile nikah tazeliyorlardı.. Aradan iki yıl geçmiştir ve evlililerini her yıl bir nikah ile tazelemektedirler...
 Serinin ikinci kitabında ise Eliza ve Carter'in hikayesi vardı..Samantha'nın yardımcısı Eliza Havens nikahın nedimelerinden biri idi..


Gizemli bir geçmişi vardı...Bu yüzden birine bağlanmaması sürekli ilişki içinde olmaması gerekiyordu.
Sürekli didiştiği bir adam..Carter Billings vardı..Siyasete girmeye hazırlanıyordu..Bir ilah gibi yakışıklı idi. Ancak siyasette başarılı olabilmesi için evlenmesinin zamanı gelmişti.
Eliza ile aralarındaki çekim ona doğru yönlenmesine sebep olacaktır. 


Ancak işi o kadar da kolay olmayacaktır. Zira  çöpçatanlık şirketi onu arkasındaki geçmişinden hem gizliyor hem de hayatını kazanıyordu. Burada ummadığı dostluk ve sıcaklık bulmuştu..
Bundan vazgeçmek istemiyordu. Ancak Carter ile arasındaki yakınlaşma bunu tehlikeye atabilirdi..
Zira Vali olursa tüm dikkatler üstüne çevrilebilirdi bu da hiç istemediği bir şey idi..
Ancak aralarındaki yakınlaşma bir anda yakıcı olmaya başlayınca işler planladığı gibi gitmeyecektir.. 


Çok severek okuduğum bir kitap idi..Üçüncü romanda Gwen ve Neil'in hikayesi var.Onların hikayesini okumak istiyorum zira aralarındaki elektriklenme buradan belli oluyordu...
Aşk ve romans kitaplarını seviyorsanız yaşamın stresinden arınmak istiyorsanız..Bence birebir..Denemenizi öneririm..Weekday Brides
1. Wife by Wednesday (2011) Çarşanbaya Kadar Eşim OL
2. Married by Monday (2012) Pazartesiye Düğünümüz Var
3. Fiance by Friday (2013)
4. Single by Saturday (2014)
5. Taken by Tuesday (2014)
6. Seduced by Sunday (2015)
7. Treasured by Thursday (2015)