13 Haziran 2014 Cuma

Papatya Falı - Rachel GibsonOrjinal Adı : Daisy's Back in Town
Edisyon Adı: Papatya Falı
Yazar         : Rachel Gibson
Goodreads Puanı : 5/3,76
Puanım : 5/4


Karşımıza yepyeni bir seri ile geliyor Rachel Gibson Goodreads'a göre dört kitaplık bir seri. Aşk, aile , arkadaşlık temaları ile harmanlanmış çok sevimli bir seri.

Kurgu ve duygu derinliği olarak çok kuvvetli bir hikaye değildi belki ama çok da kötü bir kitap değildi. En azından kitabı alıp okuyorsunuz ve hikaye akıyor.

Çeviride ufak tefek sorunlar olsa da idare edilebilirdi..
Romanın hikayesi bildiğiniz geri dönüş hikayelerinden.Romandaki kadın kahramanını kasabasına 15 yıl sonra geriye dönüş hikayesi.Oldukça olaylı bir aşk üçlüsü vardı bu kitap da .

Fakat bu sevimli serinin ilk kitabında ki kadın kahramanı pek sevemedim. Bazı yerlerden çok haklı olsa da ne bileyim yaptığını pek de içime sindiremedim.
Romanın iki erkek kahramanı Jack ve  Stewen ile çocukluk arkadaşı idi. Fakat sonradan bu aşka dönüşür. Daisy'nin ilk aşkı ve sevgilisi Jack idi. Fakat kocası ve çocuğunun babası isi Stewen olmuştu.

Evet güzel bir hikaye idi ama can yakıcı cinsinden burada canı yanan Jack olmuştu. Hem sevgilisinden hem de çocuğundan olmuştu. Onun da kusurları vardı en başta yakıcı öfkesi.
Konu olarak beğendiğim ama aşk,sadakat bakışıma kesinlikle uymayan bir hikaye idi.
Bu tabii ki gençlik hatalarının sonuçları olarak niteleyebileceğiniz bir hikaye olsa  da beni çok etkiledi.

Tavsiye ederim özellikle gençlerin ders niteliğinde okuması gereken bir roman...
Lovett, Texas Series

1. Daisy's Back in Town (2004) Papatya Falı
2. Rescue Me (2012)
3. Crazy On You (2012)
4. Run To You (2013)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder