25 Mart 2013 Pazartesi

Artık Benimsin Karen Hawkins

Orjinal Adı How to Abduct a Highland Lord olan Artık Benimsin'in Goodreads puanı 5/3,91 Benim puanım 5/4  
Epsilon Yazarın yeni serisine başlamış oluyor.Burada MacLean Serisi ile Hurst Amulat serisinin bağlantısından bahsetmişti arkadaşlar ama Sen Kimseyi Sevemezsinin Hurst Amulat ile bağlantılı  olduğunu var sayıyorsak niçin önce basıldı tam emin değilim ama onu yazarın sitesi dahi MacLean serisinin 6.kitabı olarak çıkmış..Sanırım bu seriye geçerken Sen Kimseyi Sevemezsin'e tekrar göz atmak durumunda kalacağım........


Artik Benimsin mizahi yönünden oldukça güzel bir romandi eglenerek okudum. Hic sıkılmadim. 
Sen Kimseyi Sevemezsin kurgu yönünden daha güclü idi o başka..
Fiona ve Jack'in hikayesi bir de lanet ile süslenmişti.MacLead laneti..Fiona'nın kızıp öfkelendiği zaman Jack'in başına yağan yağmurlar gök gürültüleri çok güzeldi..Adamcağızın üstü başı hep ıslandı.. Bolüm başlarinda Büyücü Noranin torunlarına anlattıgı masallardan bölümler deyişler cok güzeldi.
Kurguda bastan gelen bir kopukluk dikkatimi cekti. Fiona ve Jack'in yıllar önce sevgili oldugu,nasıl ayrıldıklarını yazar biraz anlatıp Fiona'nın Jack'i esir ettigi sahneden başlayabilseydi cok daha iyi olurdu..O yüzden biraz kopukluk hissettim ben anlatımda..
Gençliklerinde birbirlerine aşık olan ve kaçmaya karar ikili..Tam kaçacakken onu yarı yolda bırakan Fiona tüm umutları söndürmüş büyük bir darbe vurmuştu ona...Ve bu olaydan sonra çok sevdiği kadın tarafından son anda terk edilen Jack bu olaydan sonra günü birlik yaşamaya ve hiç bir kadına bağlanmamaya kararlıdır..
Fiona ise iki aile arasında süre gelen gerginlik ve küçük kardeşinin aniden ölmesi üzerine Jack ile mantık dışı evlilik yapmaya karar verir..Damadı etkisiz duruma getirerek mihraba adeta sürükleyerek götürür...Amacı yeni cinayetlerin işlenmemesi olsada hala daha sevdiği bu adamın karısı olmak onu hala heyecanlandırmaktadır..
Jack ise Fiona ile evlenme fikrine hiç sıcak bakmasada çocukları olduktan sonra Fiona'nın onun hayatında çıkacak olması üzerine bu garip evliliğ sürdürmeye karar verir..Yalnız hesaba katmadığı Fiona ile aralarındaki çekim ve karısının ağabeyleridir...Birde evlendkten sonra ayrıldıklarını söylemeyi unuttuğu metresi de işin çabasıdır..

Bir şey daha belirtmeliyim ki Kapakta ki kızı hiç sevemedim..Çok sevimsiz bir kapaktı..Ama yinede okurken çok zevk aldim. okuyacak olanlara keyifli okumalar.

MacLean Curse Serisi :
1. How to Abduct a Highland Lord (2007) Artık Benimsin 
2. To Scotland, With Love (2007)
3. To Catch a Highlander (2008)
4. Sleepless in Scotland (2009)
5. The Laird Who Loved Me (2009)
6. Much Ado About Marriage (2010) Sen Kimseyi Sevemezsin (Seriye Geçiş kitabı)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme