6 Mart 2013 Çarşamba

Kadının İki Yüzü-Lori Foster


Bazı yaraların  tedavisi uzun sürer...Veya bazı yarlar iyileşmez..
Bu hikaye için oldukça uygun bir söz....Oldukça düşündürücü bir hikaye idi...Yazarı ilk defa okuyorum kalemini sevdim..Kadın karakter  Carlie bazen beni sinir etti..Ama onun durumundaki ruhu yaralı bir kadının yapacağı türden şeydi bu..
Evde kalmış kız kurusu görünümlü orta yaş öğretmenlerne benzeyen Carlie'nin bu görüntüsü düzmece idi..
Başından çok kötü bir evlilik tecrübesi geçirmiş olan Carlie'nin kadınlık özgüveni eski kocası tarafından sıfıra indirilmişti..Kendisini kat kat elbiselerin ardına saklayıp yaşamına öyle devam edebiliyordu...Bir daha böyle yaralanmayı göze alamazdı..Bu yakın arkadaşı Brenda'yı üzüyordu..Sonunda Carlie'yi ikna edip bir maskeli davete katılmasına ikna etmesi ile olaylar zinciri başlamış oldu..
Ordada Brenda'nın kayın biraderi Tyler Ramsey ile tanıştı..Kendisi olmayan kıyafetlerle Carlie ve Tyler arasında müthiş bir birliktelik yaşanır..Fakat Carlie gizemli bir şekilde ortadan kaybolur..
Tyler o geceden sonra her yerde Carlie'yi gizemli cariyesini arar..Bunu yengesi Brenda'ya sorsa da kimliğini saklamakta kararlı olan Carlie'ye söz vermiş olan Brenda kim olduğunu  söylemez..

Aslında Carlie ve Tyler birbirleini tanıdık da olsa birbirleri ile selamdan öte samimiyetleri olmamamsı karşılaşmamaları anlamına gelmez tabii ki..
Son karşılaşmalarında Carlie Tyler'in dikkatini hiç de istemediği şekilde çeker ve Tylar'in onu tanımak istemesine merak etmesine neden olur..Öyle ki onunla okulda sorunlu çocuklar ile çalışmasında yardımcı olmaya karar verir..
Carlie'nin Tyler hakkında bilmediği şey çok kötü bir çocukluk geçirmesi bu zor zamanlarında tek güvenebileceği kişi ağabeyi Jason olmadı idi..O parlak karizmatik kişiliğinin altında oldukça duyarlıve merhametli  bir adam olması idi..O yüzden bu çocuklara yardım etmeyi çok istiyor Carlie'ye de bu yüzden çok saygı duyuyordu..
Birlikte geçirdikleri geceden sonra onu tanımasından çok korkan Carlie ne yaparsa yapsın Tyler'in ilgisini üstünden çekememesi aralarında gelişen arkadaşlığın sıcaklığını beğenerek okudum..Tabii ki olayların karışması da kaçınılmazdı..Lori Foster'in diğer hikayelerini de okumak istiyorum...Keyifli okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme